Flere tusen e-aksler fra ZF til India

E-aksler har ikke vært noe stort tema i batterielektriske busser så langt her i Europa, men nå er tyske ZF godkjent som leverandør av slike aksler til en ledende indisk bussprodusent.

Det er ikke kjent hvilken indisk bussprodusent det er snakk om, men godkjennelsen er en stor fjær i hatten for ZF, den tradisjonsrike tannhjulsfabrikken som gjennom årene er blitt så mye mer enn det. Og det kan være snakk om leveranse av flere tusen e-aksler til bussprodusenten. Dessuten er dette ZFs første inntreden på det indiske markedet med slikt utstyr,

En e-aksel er en konstruksjon som integrerer elmotor, transmisjon og kraftoverføring i en kompakt enhet, der kraften leveres direkte ut på drivhjulene. Det innebærer at man sparer plass ved at man slipper en ordinær motorplassering og mellomaksel. Dermed sparer man også vekt.

Det er annen generasjons e-aksel ZF skal levere til den indiske produsenten, AxTrax 2. Den aktuelle utførelsen av e-akselen har en effekt på 210 kW ved kontinuerlig drift. Akselen skal benyttes i intercitybusser.

Som underleverandør til nyttekjøretøyprodusenter produserer ZF et bredt spekter av utstyr og komponenter, og i tråd med utviklingen innenfor nyttekjøretøymarkedet er stadig mer utviklet for elektriske kjøretøy. Det er divisjonen Commercial Vehicle Solutions som står for dette.

Halvdan Korsmo

Halvdan Korsmo har vært fagpresse-journalist siden 1970-tallet. Han har vært journalist og redaktør i flere anerkjente norske tidsskrifter. Han har tidligere vært norsk representant i juryene for International Truck of the Year og International Bus & Coach of the Year. Han er nå freelance-journalist i flere fagtidsskrifter, blant annet Buss Magasinet.